O mně

Fotografie je krásná forma sdělení, zachycení děje i záznam historie. Fotografování je umění a zároveň hra se světlem i s časem.  Fotografie, které si uchováváme jsou pro nás důležitým mediem, často vzbuzující různé pocity, emoce a vzpomínky.

Jmenuji se Petra a pocházím z Českých Budějovic. Fotografování mně bavilo už od malička. Pamatuju si, jak často jsem nahlížela do hledáčku taťkovo analogové zrcadlovky, natahovala film na další fotku a ráda mačkala spoušť. Následný vyvolávací proces v temné komoře se opět neobešel bez mé asistence.  Jak šel čas, zpoza objektivu jsem se pak raději objevovala před objektivem. Focení a pózování mně vždy bavilo. Ale jelikož tento směr nikam nevedl, vrátila jsem se opět zpět za fotoaparát. Další setkání s analogovou zrcadlovkou – Canon přišlo po střední škole na cestách po Kanadě. Vznikly krásné fotografie a nezapomenutelné vzpomínky. Čas šel dál, potkala jsem svého muže a díky jeho úžasné podpoře přišla třetí, tentokrát digitální zrcadlovka od Canona. Nadšení z fotografování se rozjelo naplno a touha pořizovat ještě krásnější fotografie nás dovedla k rozšíření fotografické techniky o plněformátový DSLR stejné značky.

Fotografování je pro mně náplň života, zachycení jedinečných okamžiků a radost. Jsem především samouk, ale i absolvent několika fotografických kurzů. Ráda vás vyfotografuji ve váš svatební den či pořídím rodinné a těhotenské fotografie. Příležitostně fotografuji i různé akce – např. koncerty, akty apod.